Kultuur ja Elu 2/2022

Kultuur ja Elu 1/2022

 

 

 

 

 

Mis saab Maarjamäe punamemoriaalist?

Endine Kesklinna vanem ja praegune abilinnapea Vladimir Svet pani oma venelastest valijate rõõmuks valimispropaganda lehekesele lubaduse: kui valite mind, taastame Maarjamäe memoriaali! Selle punaste oma! Veel pole küll jõutud, aga kui Kõlvarti meeskond kauemaks Tallinnas võimule jäävb, jõuavad ehk äragi teha.

Suures monumentide lammutamise aktsioonis, mis kevadel lahti läinud pärast venelaste kuritegelikku rünnakut Ukrainasse,­ võiksime ka sellest monstrumist juba lahti saada. Või ootame ära, mil okupandid taas meid “vabastama” tulevad ning uusi punahunnikuid juurde tekitavad? Tallinnaga on kurb lugu, pea kogu võimu on siin haaranud venemeelsed. (“Tänu” sellele, et lubatakse Vene Föderatsiooni kodanikel meile kohalikke omavalitsusi valida.)
Linnavalitsuses töötavad enamasti eestlased, aga paraku annavad ka seal tooni ENSV-aegsed tooli külge ennast kinni liiminud NSV mentaliteediga tšinovnikud, valmis täitma venemeelseid korraldusi.

Venekeelse elanikkonna eelistamine kestab: nende palvel tehakse linna rahadest kalleid remonte ning antakse pind üürile eriti madala hinnaga. Näiteks maksab kultuuriajakirja toimetus linnale renti 6 eurot ruutmeetrilt, kuid “vene seltskond” samas majas maksab ruutmeetrilt 1 euro!!! “Kõlava” nimega Inimõiguste Teabekeskus Aleksei Semjonoviga eesotsas on iga-aastane Kapo aastaraamatu püsiklient – ju seetõttu teebki linnavalitsus neile soodustust. Rohkemat pole tõestuseks vaja!

Niisiis, mis saab Maarjamäe punamemoriaalist, mis 50 aastat tagasi Nõukogude okupantidele püsti pandi? Kas peame juubelit ja kuuleme taas linnaametnike hädajutte kultuuri(?)mälestisest, arhitekti tippteosest, nõukogude inimeste solvamisest?

Selle suve kõige olulisema ja kauaoodatud saavutusega sai hakkama Isamaa. 30 aastat venitati meie erakonnakestes vene koolidega ENSV vaimus, kuid nüüd on suur lootus, et minnakse lõpuks üle eestikeelsele koolile. Kas nüüd hakkab riigi keel pähe lasteaiast ja esimesest klassist, eks ole näha. Lätlased edestasid meid, neil algab sellest sügisest, meie lohiseme virila näoga järgi.
Sotside supisegamisega ei tohi leppida, multikulti klasse ei tohi tulla. Eesti lapsed õppigu omaette ja venelased omaette, aga ainult riigikeeles. Meil on Eesti Vabariik!

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv