Kultuur ja Elu 4/2018

Kultuur ja Elu 3/2018

 

 

 

 

 

Sotside koht on ajaloo prügikastis

Kommunismitont roomas ringi Euroopas. See tont levitas pisikuid, millest tekkisid epideemiad. Kommunismiepideemia levis kui katk ning haaras enda alla riike ja rahvaid Seda katkuvankrit juhtisid aferistlikud filosoofid. Nende aferistide poolt üleskiidetud ja ülistatud katkufilosoofia roomas ringi Euroopas, kus ta valede ja alatute võtetega mustas klassikalist väljakujunenud filosoofiat. See värdjalik filosoofia kandis endas kommunismi ideid ning levis vähemarenenud ja madalama kultuuritasemega riikides.

Eesti rahvas nägi neid koledusi, mida vene kommunistid okupatsiooniga Eestimaale tõid. Eesti rahvas nägi kõiki neid kuritegusid, mida vene kommunistid ja nende eesti soost käsilased Eesti linnades ja maal korda saatsid. Eesti rahva silme all hävitasid vene kommunistid sajandite jooksul väljakujunenud õitsvad külad, elujõulised pered, kultuuri ja traditsioonid.
Kui Vene väed 1994. aastal Eestimaalt lahkuma sunniti, siis ei lõppenud siin venelaste terror. Siia jäi kestma venelaste psühholoogiline okupatsioon.

Juba Nõukogude Liidu ajal oli Venemaa kommunistlikul parteil välja töötatud ümberkasvatamise poliitika. Venelaste okupeeritud maadele otsustati paigutada elama venelased, et sellega vähendada põlisrahva osatähtsust. Tallinna ehitati terved linnaosad ainult venelastele elamiseks: Mustamäe, Õismäe, Lasnamäe. Vene kommunistlik partei paigutas Eestimaale elama üle poole miljoni venelase. Tekkis tõsine oht eesti rahva püsimajäämisest. Ja selle siia elama paigutatud võõra massiga manipuleerib praegune Vene valitsus, nõudes neile suuremaid õigusi kui põlisrahvale. Venelaste toorus, jõhkrus, nahaalne ja ebakultuurne käitumine häirib eesti rahvast!

Nüüdseks on kommunistid kergelt riideid vahetanud ja tegutsevad edasi sotsidena, kuid sama jõhkralt ja hoolimatult. Kuigi rändelepingule oli vastu kolm neljandikku eesti rahvast, jäi sotside nahaalsus ja jõhkrus peale. „Vene saapaga” taoti eestlasi pool sajandit – nüüd läks vastupidi. Vene kiriku ees said sotsid ise saapaga! Loodame, et valimistel läheb neil sama kehvalt – ükskord ometi võiks otsa saada punaste hävitustegevus Eestimaal.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv