Kultuur ja Elu 2/2013


Kultuur ja Elu 1/2013

 

 

 

 


Sügisestel valimistel näeme

Hea on teada, et reitinguagentuur Fitch kinnitas taas Eesti riigireitingu senisel kõrgel tasemel A+ ning majanduse taastumine jätkub tasakaalustatult!
Ettevõtjad on tublid, sest raha omada on mõistlik ja selle nimel tasub tööd teha. On aga ka neid, kes leiavad, et mõnus on kreeklastega koos sirtakit siristada, tööd tehku loll ja hobune, ning raha tuleb võtta nendelt, kel seda on! Jumal tänatud, et Toompeal istub valitsus, kes aktsepteerib ettevõtjate tööd, kui ainsat heaolu suurendamise viisi.

Mage lugu on aga see, et ettevõtjate rahaga niivõrd hooletult ümber käiakse: me päris täpselt ei teagi, mida teevad omavalitsused, mittetulundusühingud jpt maksumaksja raha eest. Meid jäetakse teavitamata, millised on nende palgad. Aastaid tagasi sai kodulehelt andmeid kätte, nüüd enam mitte. Kuid ametnike armaada aina suureneb, mitte ei vähene.

Suurim kants, kus bütsantslikku võimu viljeletakse, on meie pealinn Tallinn. Küsid linnateenistujalt mõned vajalikud küsimused, vastuseks saad segase ja tühja mula, millest pead aru saama, et jätke meid rahule, on tähtsamaid asju kui teie korteriühistu või sõidutee probleemid. Tuttav vene aja suhtlusviis: meie oleme valitsejad ehk väljavalitud, teie olete alamad.

Üks Tallinna linna palgal olev teenistuja teatas mulle, et tema ju ongi see maksumaksja, sest tema palgalt võetakse tulumaksu! Talle pole 20 aastaga pärale jõudnud, et ettevõtjad on loovutanud osa oma tulust selleks, et TEMA palka saaks. See on MEIE maksumaksjate raha, mille on teeninud ettevõtjad.
Peab lootma, et sügisestel valimistel keskerakonna võim pealinnas vahetub. Et linna saaksid juhtima ettevõtjad, kes raha oskavad lugeda. Et lõppeks ära maksumaksja raha parseldamine omadele, Tallinna TV-le, MUPO-le, keskerakonnalehekestele. Siis tuleks sehkendajad, töö tegemist teesklejad ning blaseerunud linnateenistujad ukse taha tõsta ja saata päris tööle – eraette­võttesse. Vat siis saaks palju nalja: linnateenistujate harjumuspärase pugemisoskusega baatjuškale pole ettevõttes miskit teha ning pläraläraleenud saadetaks üsna pea väravate taha.

Kas paljude pealinlaste unistus ja soov jääb operetiks „Ainult unistus” või suudavad ettevõtjad koonduda ning keskerakonna linnast minema pühkida ja sellega Tallinnas sotsialismi lõkketule kustutada?

Kõik selgub sügisel.

Tea Kurvits,
Kultuur ja Elu peatoimetaja


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv