Kultuur ja Elu 3/2007


Kultuur ja Elu 2/2007

 

 

 

 


Krokodilliõigustest

tekst: Valdeko Potisep

Ilus lootus küll, aga vaevalt et keegi meie kaitsmiseks maailmasõda alustab, kui meie riik ise jätab kasutamata oma võimalused rahu kindlustamiseks ja enese­kaitseks, arvab Valdeko Potisep.

Kui siia ilma sünnib inimlaps, siis on tema esimeseks eneseavalduseks nutt, kuulutamaks kõigile: mul on õigus elada ja ellu jääda. See on inimese põhiõigus. Mis on antud meile kõigile. Kõik teised õigused on teisejärgulised. Surnule pole vaja ei valimisõigust ega asjaõigust. Aga probleem on meil selles, et õigust nagu oleks, kuid pole võrdsust. Kuuldavasti pole seda isegi teispoolsuses, nagu arvatakse. Ikka ja alati on ühed võrdsemad kui teised, olgu riigikord ükskõik missugune. Järelikult ei saa olla ka kõigile võrdset õigust. Nii käibki pidev rebimine mitte üksnes üksikisikute vahel, omavahel kemplevad ka mitmesugused organisatsioonid, firmad, ettevõtted, parteid ja riigid. Ikka selleks, et tagada endale suuremaid õigusi ja lahedamat elamist.

Kuid kahjuks ja õnnetuseks kogu loodule leidub maailmas nii üksikisendeid kui ka organisatsioone ja riike, kes selle asemel, et oma õigusi ja võimalusi iseenda töö ja loominguga suurendada, on valinud oma eluõiguse teostamiseks teiste eluõiguse hävitamise. Kirjutame oma ajalugu, nagu mõned vene juhtpoliitikud sedasorti tegevust muhedalt tõlgitsevad. Mis seal siis halba, niisugune on elu ka loomariigis. Kui krokodillid elatuvad teiste elusolendite hävitamisest, miks ei või siis meie nii teha. Kuid imperialistid vaatavad mööda sellest, et loomariigis pole kiskjatel teist ellujäämise võimalust, nende magu ei seedi taimetoitu. Inimühiskonnas niisugust sundseisu ei ole. Poleks paha, kui vene “ajalookirjutajad” uuriks ka üldajalugu veidi lähemalt, siis näeksid nad, et krokodilliõiguste alusel teisi rahvaid hävitades trambitakse samal ajal ka enda eluõigustel. Pidevalt vallutussõdu pidanud vene rahvas on valgete inimeste hulgas üks vaesemaid, kui mitte kõige vaesem. Ajalugu on pühkinud kaardilt ühe impeeriumi teise järel. Kadunud on muistsed Lähis-Ida suurriigid, Rooma, tatarlased-mongolid, Briti Impeerium, hitlerlik Saksamaa, N Liit... Neid pole enam.

Ent N Liiduga pole asjad siiski ühel pool. Käesoleva aja sündmused näitavad, et N Liit üritab siiski kas või zombina taas ellu ärgata. Et siis vastavalt Pjotr Pervõi ja Lenini juhistele laiendada venekeelset impeeriumi. Mida sihukesele laiutamise maaniale võiks vastu panna ohustatud pool, Venemaa väikesed läänenaabrid? Esmajärjekorras Eesti, kes on juba sattunud täiesti selgesihiliste provokatsioonide märklauaks. Me ei ole küll üksi, aga meie liitlastel on ärihuvid võibolla tähtsamad kui mõne pisiriigi iseseisvus. Kõik sõltub sellest, kui palju meie valitsus on võimeline selles olukorras tegutsema. Näib, et väga ei tahetagi. Las hauguvad, mis sellest. Küllap liitlased meid siis kaitsevad, kui stalinlik vallutamistuhin hakkab üle piiride ajama. Ilus lootus küll, aga vaevalt et keegi meie kaitsmiseks maailmasõda alustab, kui meie riik ise jätab kasutamata oma võimalused rahu kindlustamiseks ja enesekaitseks. Vastupidi – meie endine kaitseministergi tassis portfelli salajaste dokumentidega koju ja asetas selle varastele hästi kättesaadavale kohale, mida vargad loomulikult kasutamata ei jätnud. Mida see näitab?

See näitab, et ettevalmistused Kolmandaks maailmasõjaks käivad mitmel tasandil. Mitte ainult võidurelvastumisel. Isegi pisiasjade tasandil. Tänapäeval võib paugutamine agressorile endalegi ohtlikuks osutuda. Ilmselt on kavalam teha panus sellele, et iga rahva seas leidub neid, kes juudaseeklite eest on valmis oma riiki maha müüma, ikka ja alati leidub rahulolematuid, kes loodavad uutelt peremeestelt paremat pajukit. Ja nende abil läheks impeeriumi laiendamine suurema kärata. Maailma ja Euroopatki ühe ampsuga ei haara, nagu näitasid seltsimeeste Lenini ja Stalini kogemused, aga samm-sammult – miks mitte üritada. Selle strateegia esimeseks sammuks on valitud Eesti.
Eesti hõivamise järel muutuks Venemaa sisuliselt Läänemere valitsejaks, kui siia lisada veel gaasitoru. Järgmine samm oleks siis Läti. Rohkem probleeme tuleks Leeduga, kuna viiekümne okupatsiooniaasta vältel ei õnnestunud Moskval Leedut ära russida, nagu see Eestis ja Lätis poolenisti korda läks. Aga tegemata see ei jää, sest Kaliningradi oblast (omamoodi sillapea, nagu kaardilt näha) ootab ühendamist oma loojaga. Kui see tehtud, siis peagi võib Euroopa oodata “aljošat” oma ukse taga kolistamas: “Davai, govorim po tšhelovetšheski”. Süües kasvab isu.

Suudaks meie poliitikud äritsemisest pimestatud läänemaailmale seda vene värki nähtavaks rääkida, siis garanteeriks see meie iseseisvust kindlasti enam kui sõjalaevade ostmine.


 


kirjuta meile! toimetus tellimine reklaam arhiiv